Podle čeho si vybíráte kryptoměnu, do které investujete? Děláte hlubokou technickou analýzu, nebo stačí trendovat na Twitteru? Velký důraz na výzkum svých pozic je věc oddělující spekulující hazardéry od opravdových ostřílených obchodníků. Jednou z věcí, co má smysl na trhu kryptoměn zkoumat, je aktivita vývojářů na blockchainu dané kryptoměny. Čím více programátorů vyvíjí aplikace pro síť, tím se zesiluje její pozice na trhu.
Dnes je největší sítí Ethereum (ETH). To díky tomu, že právě její zakladatelé s myšlenkou blockchain programů – zvaných „chytré kontrakty“ – přišli. Avšak v počtu aktivních vývojářů jej poráželo dlouhodobě Cardano, jež bylo založené jedním z původních otců chytrých kontraktů Charlesem Hoskinsonem. I dominující Cardano ale před několika dny o svou pozici přišlo ve prospěch Polkadot!
Mohlo by vás zajímat: Proč to děláme a o co nám jde?
Nečekaný růst Polkadot mnohé překvapil
Polkadot (DOT) je další z mnoha univerzálních blockchainů. Jeho orientace je právě na individualitu, neboť umožňuje stavět nejen aplikace, ale celé sekundární blockchainy na míru. Aktivita programátorů na síti rychle přibývá. Veřejná část knihovny kódu hostovaná na GitHub nyní roste nejrychleji z celého průmyslu kryptoměn. Se zprávou přišla známá analytická společnost Santiment.
To samo o sobě nedělá z DOT přelomovou investici. Ale ukazuje to zásadní věc – že kryptoměny se musí, stejně jako akcie, analyzovat do hloubky. DOT neměl dobrý rok 2022, propadl se o 75 %. Jeho budoucnost ale vypadá nadějně. Jestli se chcete dozvědět o této problematice víc, sledujte naše sociální sítě či si přečtěte náš ebook!
Přihlašte se k odběru novinek
Ve světě financí se pořád něco děje. Nezůstaňte pozadu.
Nechte si zasílat to nejdůležitější v krátkém newsletteru.
Jak vaše data zpracováváme se dozvíte v našich zásadách ochrany soukromí. Z newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit.