V minulém týdnu jsem ukazoval formaci býčí vlajky (Co to je?) a nabízel předpověď, že BTC bude v posledním únorovém týdnu spíše pokračovat trend růstu. To se nestalo, místo toho došlo k proražení spodní linie vlajky a kryptoměna se během týdnu propadla na 23200 USD. Je tato započatá týdenní korekce u konce, nebo nás čeká další „kryptoměnová zima“ – jak se říká obdobím všeobecného padání cen virtuálních měn?
Takhle vypadala býčí vlajka vykreslená minulý týden na 4H grafu. Zdroj: TradingView
Na grafu je vidět, jak neprošla první snaha o proražení linie a cena poporostla. Na druhý pokus avšak medvědi již uspěli a 22. února linii pokořili. Zdroj: Tradingview
Mohlo by vás zajímat: Poslední dny na trhu kryptoměn stály za to! Které měny to spustily?
Co říkají indikátory? MACD, RSI a další na 4H svících
Jako reflexi vzhledem k minulému týdnu se taktéž hodí říct, že jsem ignoroval některé negativní zprávy indikátorů. Například RSI (Co to je?), které ukazovalo na jednodenních svících přecenění BTC. Byť bitcoin běžně dokáže v oblasti, kdy se za něj podle RSI platí až příliš mnoho peněz, být, tak není dobré indikátor ignorovat ve chvíli nejasného trendu. Proto RSI dnes začneme.
RSI v posledních týdnech. Zdroj: TradingView
Jak je vidíte, RSI vykresluje negativní obrázek. Navzdory poměrně stabilní ceně na trh proniká málo peněz, což můžeme taktéž sledovat na opravdu nízkém obchodovaném objemu. Ten otočil oproti minulému týdnu, kdy zaznamenal rekordní hodnoty. RSI se v tuto chvíli otáčí směrem dolů, byť pouze „rychlejší“ modrá linka – ta v indikátoru reprezentuje kratší časové období oproti oranžové.
MACD na grafu 4H svící potvrzuje teorii o dokončené korekci z minulého týdne. Přinejmenším v pondělí odpoledne se uvidí, jestli se BTC nadechne nebo naopak zůstane na konstantní hladině. V tuto chvíli bych, i vzhledem k obchodovanému objemu a RSI, očekával spíše stabilní cenu s malým obchodovaným objemem.
MACD je oblíbený oscilátor sledující změny v ceně kryptoměny. Zde na BTC. Zdroj: TradingView
Pro jistotu jsem zkontroloval i graf, na kterém je jedna perioda (svíce) dlouhá 1 den. Na něm je vidět, že zájem o největší digitální měnu v krátkodobém horizontu bude malý. Otázkou nyní je, jestli bude bitcoin stabilní nebo nějaká událost povede k výkyvu ceny, a tím i k růstu obchodovanému objemu a volatility. V tuto chvíli probíhá v USA období, ve kterém společnosti zveřejňují svoje výsledky za konec minulého a začátek letošního roku.
Mohlo by vás zajímat: Spotový obchodovaný objem BTC roste, trh se kyvácí!
Kromě toho může taky dojít na změnu úrokové sazby některé z velkých ekonomik, neboť se nedaří bojovat s inflací. Americká centrální banka tak již učinila v minulosti několikrát. Mezi další potenciální státy a unie s velkým dopadem by patřilo Japonsko i EU. Pokud vás napadají i další události, které by se hluboko dotkly kryptoměnového trhu, můžete nás poučit na Instagramu.
Prozatím předpovídám klidný týden pohybující se v oblasti 22500 USD až 24000 USD. Proražení z jakékoliv strany minimálně do čtvrtka by mě velmi překvapilo, později v týdnu k tomu ale může dojít.
Analýza bitcoinu – slovo závěrem
Co si myslíte vy? Jaká buducnost nás čeká v příštích sedmi až čtrnácti dnech? A jak se vám naše analýza líbí? Pokud byste rádi viděli více takových textů – nebo abychom se zaměřili na konkrétní alternativní kryptoměny – dejte nám to vědět na jedné z našich sociálních sítí. Najdete je v patičce webu!
Přihlašte se k odběru novinek
Ve světě financí se pořád něco děje. Nezůstaňte pozadu.
Nechte si zasílat to nejdůležitější v krátkém newsletteru.
Jak vaše data zpracováváme se dozvíte v našich zásadách ochrany soukromí. Z newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit.