Na pasivní příjem z kryptoměn láká kde kdo. Obvykle jde o podvodníky nebo o lidi, kteří se vám snaží prodat svůj kurz obchodování. Nicméně to neznamená, že legitimní pasivní příjem vybudovat nelze! Ukážeme si 2 metody jak na to. U každé shrneme výhody a nevýhody. Obě osobně používám, proto nemám obavy je s vámi sdílet.

Tento text vám přinášíme místo analýzy, neboť kryptoměnový trh stagnuje a pouze velmi pomalinku klesá.

Chtěli byste vědět, kterým kryptoměnám věštíme hvězdnou budoucnost? Podívejte se na náš příspěvek z minulého týdně. Analýzu momentální tržní situace najdete zde

Alokace do blockchainu Proof-of-Stake (PoS)

Blockchainy od druhé generace (Cardano, Cosmos, Polygon, Polkadot, Solana, …) nefungují na bázi těžby. Místo toho pracují s procesem zvaným „staking“, při kterém uživatelé uzamykají své mince do sítě a jejich peněženka následně slouží v podstatě jako validátor transakcí nebo hlas pro jiného validátora, který k tomu má nutný hardware (uzel). Za alokaci se poté dostává odměna ve výši od 5 % až klidně k 30 %.

Samotný proces je docela jednoduchý. Stačí mít peněženku s nějakým obnosem kryptoměn, a pak se buď sám proklikat k cíli nebo si najít jednoduchý návod.

 

pasivní příjem s kryptoměnami

Seznam některých blockchainů s mechanismem PoS. Všechny najdete zde. Zdroj: StakingRewards

Výhody stakingu:

  • Bezpečnost: Vaše kryptoměny zůstanou na vaší peněžence, nemusíte se bát kolapsu nějaké centralizované entity.
  • Výše odměny: Lze dosáhnout poměrně slušného výkonu. Zpravidla čím menší kryptoměna to je, tím je výkon vyšší. Ale i riziko.
  • Dlouhodobost: Díky bezpečnosti můžete kryptoměny v klidu nechat ležet roky. Nicméně, co se vyplatí nejvíc, je vybírání a opětovné stakování jednou za kvartál. Dosáhnete tak efektu složeného úročení.

Nevýhody stakingu:

  • Uzamčení: Obvykle, když uzamknete své mince do sítě, tak je můžete vybrat až za 30 dní nebo i výše. Můžete tak převzít i kurzové riziko.
  • Složitost: Myslím si, že proces stakingu si zvládne zařídit každý. Pokud však je někdo v kryptoměnách naprosto negramotný, může mít obavy či procesu nerozumět.
  • Bezpečnost peněženky: Dávejte si velký pozor na to, abyste nepřišli v žádném případě o svoji peněženku. Problematice se věnujeme v naší edukační sekci.

Mohlo by vás zajímat: Nová statistika: Chcete přijít o peníze? Obchodujte na PancakeSwap!

Půjčení peněz velkým burzám

Velké burzy dokáží obchodovat miliony dolarů denně. To je hodně peněz a hodně kryptoměn. Proto většina z nich nabízí programy, ve kterých můžete získat dobrou odměnu za půjčení svých kryptoměn platformě. To, že vaše kryptoměny se využijí na likviditu, není pravidlo. Burza taktéž může půjčené prostředky použít ke stakingu. Tím si získá větší moc na decentralizovaných sítích. Burzy, jako je Coinbase, Crypto.com a Binance, odměňují zhruba ve výši 2 %40 %. Hodně se to liší podle toho, o jakou kryptoměnu jde.

ssas

Příklad programu na Binance. Zdroj: Binance

Výhody příjmu z půjčení burzám:

  • Jednoduchost: Stačí doslova jen vlastnit kryptoměny a párkrát kliknout na tlačítka. To zvládne i nejméně v kryptoměnách znalý člověk.
  • Přehlednost: Vše máte na jednom místě a můžete dostávat úroky hned z několika kryptoměn, které by jinak musely být na rozdílných peněženkách.

Nevýhody příjmu z půjčení burzám:

  • Bezpečnostní riziko: Na vaší burze může dojít k tomu, že někdo prolomí heslo k vašemu účtu. Proto využívejte maximálně různorodé a originální heslo.
  • Riziko krachu: Hacky velkých burz už se moc nestávají. Nicméně místo toho jsme viděli, že i giganti mohou krachnout. V takovém případě jste pravděpodobně o vše přišli. O to spíš, když burza nakládala s vašimi kryptoměnami jinak, než prezentovala.

Mohlo by vás zajímat: Disney propouští celý svůj Metaverse tým

Shrnutí: Pasivní příjem s kryptoměnami není výmysl

Pasivní příjem s kryptoměnami není žádný jednorožec, který neexistuje a je vysněný. Legitimní cesty existují a v tomto textu jsem vám dvojici mnou využívaných metod ukázal. Pokud se vám text líbil, dejte nám to vědět na Instagramu.

 

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 95,420.57 1.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,825.46 1.90%
tether
Tether (USDT) $ 1.00 0.01%
xrp
XRP (XRP) $ 2.30 0.54%
bnb
BNB (BNB) $ 603.92 0.05%
solana
Solana (SOL) $ 149.82 1.74%
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00 0.00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.179224 1.01%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.712631 1.43%
tron
TRON (TRX) $ 0.246199 0.60%