Od prvního dne roku 2021 opustila Velká Británie Evropskou unii. To znamená, že ostrovní království již ve většině případů nemusí operovat s pravidly a předpisy kontinentálních států. Británie si tak může zákony nastavit kompletně podle svého a může jimi EU dokonce konkurovat. V poslední době se diskutuje často o legislativním rámci pro kryptoměny. Snahu o konkurenci vůči EU potvrdil i náměstek tamního Ministerstva financí Andrew Griffith. Nechal se slyšet, že „vláda musí z této příležitosti vytěžit maximum.“
Mohlo by vás zajímat: Uzavřeli jsme spolupráci s burzou BITmarkets. Máte se na co těšit!
Perioda veřejných konzultací zákona o kryptoměnách končí 30. dubna. Následně bude mít parlament rok na to, aby se pokusil navrhnout přijatelnou legislativu. Griffith prozradil, že primární fokus bude na burzovní služby, správu kryptoměn a decentralizované finance. Velká Británie je dnes centrem bankovnictví, takže bude chtít kus koláče i z průmyslu kryptoměn. To kvituje ministerský předseda Rishi Sunak slovy: „Z VB uděláme centrum kryptoměnové technologie.“
Evropská regulace Markets in Crypto-Assets (MiCA)
Evropský parlament schválil svoji regulaci kryptoměn před půl rokem. Jejím cílem je vytvořit legislativní rámec pro velké množství blockchain technologií a aplikací, například pro stablecoiny a NFT. Znění dokumentu je poměrně rozumné, avšak i tak předpis neunikl kritice. A to hlavně za povinnost sdílet s úřady obrovské množství dat, které se týkají uživatelů i provedených obchodů.
Původně byl ve hře i celkový zákaz těžby, ten ale po posledním čtení na půdě parlamentu neprošel.
Mohlo by vás zajímat: Vydavatel kryptoměny USDT zmrazil adresu s 20 mil. USD. A hrozí to i Tobě!
Přihlašte se k odběru novinek
Ve světě financí se pořád něco děje. Nezůstaňte pozadu.
Nechte si zasílat to nejdůležitější v krátkém newsletteru.
Jak vaše data zpracováváme se dozvíte v našich zásadách ochrany soukromí. Z newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit.